top of page
aysebasakerk.jpg
Ayşe Başak Erk
Uzman Gelişim Psikoloğu

Ayşe Başak Erk, Yeditepe Üniversitesi'nde Psikoloji alanında lisans eğitimini bitirmiş, 2013 yılında Okan Üniversitesi Gelişim Psikolojisi alanında yüksek lisansını "Akran Zorbalığı" bitirme projesi ile tamamlayarak Uzman Gelişim Psikoloğu unvanını almaya hak kazanmıştır.

Compassionate Inquiry® sertifikalıdır ve Profesyonel Düzey Deneyimsel Oyun Terapisti ve Süpervizörüdür. 

Mika Psikoloji’nin kurucusudur.

 

Ayşe Başak Erk 2010 yılından itibaren çocuk psikolojisi alanında çalışmakta olup, bireysel çalışmalarının yanı sıra okul öncesi kurumlarında çocukların duygusal, sosyal ve bilişsel becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalarda yer almıştır. Bu sürede "Çocuklarda Sosyal Beceri Geliştirme" grubunu düzenlemiştir. Daha sonra özel bir danışmanlık merkezinde çocuklar ile dikkat azlığı, öğrenme güçlüğü ve akademik güçlükler üzerine çalışmalar yürütmüş, ev eğitimi çalışmaları gerçekleştirmiştir.
 

Mika Psikoloji'de, okul öncesi ve okul çağı çocuklarının yaşadığı eğitimsel güçlüklere (öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği vb.) psiko-eğitimsel terapi; ruhsal ve davranışsal sorunlara yönelik psikolojik değerlendirme ve bireysel psikoterapi uygulamaktadır. Çocuklara yönelik grup çalışmaları hazırlamaktadır.

 

Çalışmalarını psikodinamik, deneyimsel ve çocuk odaklı yönelim ile sürdürmektedir.

 

Bunlarla birlikte akran zorbalığı üzerine Boğaziçi ve Yeditepe üniversitelerinde misafir hocalık yapmış olup, Nisan 2019’da basılmış 'Akran Zorbalığı', 2022'de basılmış' Akran Zorbalığını Önleme ve Farkındalık Etkinlikleri' kitabı bulunmaktadır. Toplumsal farkındalığı arttırmak ve bilinçlendirmeyi hedef alan Cartoon Network 'ün gerçekleştirdiği "Zorba Olma Kanka Ol" kampanyasına uzman desteği vermiştir. Akran Zorbalığı, Akran Zorbalığı Farkındalık ve Önleme Etkinlikleri isimli iki kitabın yazarıdır. 
 

2013 yılında kurmuş olduğu cocuklaringelisimi.com sitesine çocuk psikolojisi ve çocuk gelişimi üzerine içerikler hazırlamaktadır.

Daha detaylı bilgi için: www.mikapsikoloji.com

bottom of page