top of page
  • Ayşe Başak Erk

Gezi Parkı: Ülkemizde Yaşananları Çocuğuma Nasıl Anlatabilirim ?

gezi-parkı
  1. "Bir grup insan bir parkı korumak istiyor, bir başka grup da ağaçları kesip yerine dükkan açmak istiyorlar.Bu konuda konuşarak anlaşamadıkları için şu anda kavga ederek çözmeye çalışıyorlar.Ama kavga ederek, bağırarak,vurarak çözüm olmaz; umarım yakın zamanda anlaşmaya varacaklardır." Daha büyük yaş çocukları için ( duygusal olgunluklarına göre) daha fazla detaya girilebilir:

  2. "Bir grup vatandaş Taksim'deki Gezi Parkı'nın alışveriş merkezi dönüşmesini istemiyordu.Barışçıl bir şekilde vatandaşlar parkı korurken, polisler üstlerinden gelen bir emir ile parktaki insanlara zarar vererek onları uzaklaştırmaya çalıştılar. Vatandaşlar da polisin bu sert davranışlarını doğru bulmadı ve itirazlarını sürdürmeye devam ettiler. Ancak uygun bir çözüme ulaşılamadığından ve baskı arttıkça, artık demokratik haklarının hükümet tarafından duyulmadığı içinde tepki gösteriyor. Farklı şehirler için bu açıklamayı biraz değiştirerek (İstanbul'daki vatandaşlar- bizde onlara destek vermek için vb.) çocuğunuza sunabilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Çocuklara Corona Virüsü'nü Nasıl Anlatmalıyız?

Çocuğa Corona Virüsü Anlatılırken Nasıl Bir Yaklaşım Benimsenmeli? Bu dönemde çocuklar da sıklıkla Corona virüsü hakkında konuşmaları duyuyor, görseller ile karşılaşıyor. Çocukların Corona virüsü hakk

Comments


bottom of page